Previa automatyczna skrzynia.

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, 0jciec Prezes, bialy100

rybaqua
Previanin
Previanin

Previa automatyczna skrzynia.

Post autor: rybaqua » wt 17 kwie, 2018

Witam wszystkich. Od niedawna stałem sie posiadaczem Toyoty Previi II z 2000r (przedlift). Auto kupilem z uszkodzona automatyczna skrzynia biegow. Niestety nie moge odczytac nr czesci na skrzyni a na allegro ktos wystawia skrzynie o nr 3051028050 i 3051028040. Czy jest roznica w tych skrzyniach? Chcialbym sobie zamowic ale nie wiem czy to taka jak trzeba
Vin JTEGD32M600045668
Nr czesci w serwisie 30500-28090 (facet z serwisu mowi ze na skrzyni i tak jest wybity inny niz oni maja w systemie:/
Z gory dziekuje za odp

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: Previa automatyczna skrzynia.

Post autor: Humek » pt 04 maja, 2018

opcja szukaj to skarbnica informacji

mirdyr
Previanin
Previanin

Re: Previa automatyczna skrzynia.

Post autor: mirdyr » wt 14 lip, 2020

Mam Previe II po lift. z 2005 r. Przebieg 280 tys. km.
40 tys. km temu wymieniałem płyn w autoryzowanym serwisie. Skrzynia była zawsze OK.
Czasem na pierwszym biegu jakby głośniejsza.
Od niedawna pojawił się problem, który nie zanika.
Przy powolnym toczeniu się auta (na trzymanym hamulcu), lekkim popuszczaniu hamulca z zatrzymania, pierwszej fazie ruszania pojawiło się pulsujące szarpanie (z częstotliwością stałą niezmienną, ok. 3 szarpnięcia /sek.). Zjawisko dotyczy wyłącznie toczenia się auta przy bardzo małej prędkości, może do ok. 5 km/godz.
Pytanie: co się zużyło?, rozregulowało? Czy ktoś już miał taki przypadek? Serwisant sugeruje, że może elektrozawór do wymiany. Jestem ze Śląska, kogo polecilibyście?

ODPOWIEDZ