Chipowanie silnika D4D

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, 0jciec Prezes, bialy100

Kecaj
Previanin
Previanin
Kontakt:

Chipowanie silnika D4D

Post autor: Kecaj » wt 18 gru, 2012

Ma ktoś doświadczenia z chipowaniem 2 litrówki D4D?Może kogoś znajomego który doświadczył na własnym? Czy to prawda że podniesienie do 125 KM nie ma wpływu na silnik i może obniżyć spalanie?

treborzg
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: treborzg » wt 18 gru, 2012

Taka kombinacja ma zawsze jakis wpływ. Może i jakaś czyt. złudna frajda z jazdy jest. Ale jaka jest róznica między 116 a 125 kM. W tak dużym aucie nawet tego nie poczujesz. Znacznie wiekszy wpływ na tzw. frajdę ma moment obrotowy a nie same konie. Trzeba pamiętac że każde takie czipowanie powinno być dopasowane indywidualnie do każdego motoru, jego stanu/kondycji, stanu wtrysków, turbiny itp...

Poza tym jaki wpływ ma taka przeróbka na spalanie... Gdzies czytałem o takich czipach pod d4d i ktoś napisał ze spala o 0,5 l mniej. Teraz zadaj sobie pytanie ile pali twoja Previa i jaką będziesz miał z tego oszczedność a ile ci wytrzymaja w/w podzespoły. Niejeden własciciel CC, punto czy jakiejś corsy chciałby żeby jego maluch palił tyle co Previa (d4d oczywiście).

Moim zdaniem szkoda zachodu, kasy i gra nie warta świeczki dla tych paru koni. Jak się chce poszaleć to sie kupuje subaru sti, audi S3/S4/S6/S8. Tam jest dopiero frajda. Ale to są auta do takiej jazdy przystosowane i specjalnie pod taką jazdę konstruowane.
Nigdy wiĂŞcej osobĂłwki !!! Tylko VAN !!!

Słowiu
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: Chipowanie silnika D4D

Post autor: Słowiu » pt 13 mar, 2020

Chciałem też ale majstry w Augustowie powiedzieli że się nie da xd

MariuszKac
Previanin
Previanin

Post autor: MariuszKac » sob 21 mar, 2020

Cześć
Wracając do tego starego wątku, może po ośmiu latach ktoś z was nabył doświadczenia w tej materii? Jestem żywo zainteresowany.

MariuszKac
Previanin
Previanin

Post autor: MariuszKac » sob 21 mar, 2020

Cześć
Wracając do tego starego wątku, może po ośmiu latach ktoś z was nabył doświadczenia w tej materii? Jestem żywo zainteresowany.

ODPOWIEDZ